8 lip 2016

Diy kolczyki Missoni, Fashion Week summer 2016

Diy kolczyki Missoni


Witajcie kochani !  : )

Wczoraj przeglądając stronę Vogue trafiłam na  pokaz kolekcji  Missoni na tegorocznym Summer Fashion Week. Pojawiły się  charakterystyczne  dla projektantki  zygzaki  i kolory. Intensywne barwy królowały także na dodatkach. Moją uwagę zwróciły w szczególności  duże kolczyki półkola, które świetnie się prezentują na uszach.  Projektantka trafiła w mój gust łącząc kolor biały, złoty, czarny i pomarańczowy. Postanowiłam sama spróbować je zrobić : ) Wyszły całkiem fajnie.


Potrzebne będą :  


x) biała, plastikowa zakrętka od kremu 

x) nożyczki

x) pinezki

x) lakiery do paznokci : czarny, złoty, biały,  pomarańczowy 

x) klej

x) taśma klejąca


x) pilniczek do paznokci metalowy 


Sposób wykonania :


1. Wycinamy w zakrętce równe koło i przecinamy go na dwie połowy.2. Wycinamy   na taśmie dwa większe i  cztery  małe   trójkąty  i dwa  prostokąty ( tak żeby były mniej więcej szerokości pinezki ) i przyklejamy po połówek. Prostokąty na samym dole duże trójkąty na środku, a mniejsze po bokach . Malujemy  niepozaklejane miejsca  złotym lakierem.3. Gdy złoty lakier już wyschnie odklejamy taśmy pozostawiając tylko tą na dole. Malujemy boki na czarno.
4. Po wyschnięciu lakieru ściągamy dolna taśmę  i nakładamy równo pomarańczowy lakier.5. Odcinamy od pinezek szpikulce i piłujemy tak żeby po przyklejeniu nie odstawały na kolczykach.6. Do wyschniętej pomarańczowej części przyklejamy  przerobione na dżety pinezki.   
7. Piłujemy pilniczkiem do paznokci ostre zakończenie pinezek.8. Malujemy wewnętrzną stronę kolczyka białym lakierem i  po wyschnięciu przyklejamy  stępione pinezki.


Na pokazie  do kolczyków zakładane są wzorzyste suknie. Jednak według mnie  kolczyki będą pasować szczególnie do ubrań w czarno- białe pasy , Prostych  białych lub szarych sukienek, koszulek, topów. Ładnie będą  się też komponować z modną tego lata  zielenią : ).


Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony Vogue 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz