27 lip 2016

Recenzja książki Harlana Cobena ,, Nie mów nikomu''

Witajcie >!<


Główne powody  przez które poczułam nieodpartą chęć przeczytania książkę  Harlana Cobena ,, Nie mów nikomu’’ zostały napisane drukowanymi literami już na okładce,, NAJGORĘTSZY’’ i ,,THRILLER’’. Ja- zagorzały wielbiciel ciekawych książek akcji nie mogłam  koło tych zachęcających słów przejść obojętnie, a jak książka została  nominowana do najlepszej powieści kryminalnej  2001 roku , to już musi być naprawdę dobra !

Recenzja Harlan Coben


W  rozdziałach  opisany jest  punkt widzenia każdego z bohaterów  i mordercy i pokrzywdzonego. Poznajemy w  mniejszym  lub w większym stopniu historię każdego z nich. 
Cały wątek książki opiera się na zagadkowym morderstwie. Młode, niesamowicie zakochane w sobie małżeństwo  David i Elizabeth,  spędzają 13  rocznice swojego pierwszego pocałunku jak co roku w malowniczej okolicy nad stawem w Pensylwanii. Gdy zapada wieczór  zostają napadnięci. 
Mężczyzna najpierw słyszy krzyki żony potem   zostaje uderzony w głowę. Traci przytomność  i spada do wody - Są to jego wspomnienia  i kolejne wydarzenia rozgrywają  się już w czasie rzeczywistym, 8 lat później od feralnego wieczoru .Dowiadujemy się, że David cudem uniknął śmierci za to jego żona została zamordowana przez jednego z najbardziej poszukiwanych morderców w kraju.Po tych ośmiu
latach,  z pozoru rozwiązane zabójstwo  okazuje się intrygującą  zagadką. Elizabeth uznana za zamordowaną pewnego dnia tuż przed ,,rocznicą  całusa''  przesyła Davidowi zakodowane i zrozumiałe tylko dla nich dwojga, znaki.  Dlaczego ukrywała się  przez te 8 lat i nie dawała znaku życia ? Komu zależy na jej śmierci ? dlaczego dopiero  teraz postanowiła się ujawnić ?Książka jest bardzo wciągająca intrygująca i ciekawa. Autor karmi nas dużą dawką wrażeń
Nie pozwala nawet przez chwile czytelnikowi się nudzić. Wciąga już podczas czytania prologu i ciężko 
się od niej oderwać. Po za tą otoczką dobrego kryminały kryję się  wielka miłość i nadzieja, która  łamie 
wszelkie bariery lęku, bezsilności i pomaga Davidowi  przejść  najcięższe momenty  w jego życiu.


Połączenie thrillera , kryminału i romansu  w najlepszej postaci. Nie dziwi mnie to, że ,, Nie mów nikomu’’ zdobyła taką popularność wśród czytelników. 

Warto ją przeczytać. Na prawdę warto  !

Na podstawie książki  w 2006 roku  nakręcono też film o tym samym tytule,  którego jeszcze nie miałam okazji obejrzeć, ale w wolnym czasie postaram się to zmienić Brak komentarzy:

Prześlij komentarz