30 gru 2016

Bielenda, Carbo Detox, Oczyszczająca maska węglowa do cery suchej i wrażliwej

Witajcie >!< 

Bardzo często nazywany także czarnym diamentem, węgiel aktywny  działa antybakteryjnie, oczyszczająco i  przeciwzapalnie. Poprzez  różnicę ładunków węgla i zanieczyszczeń, nie tylko przyciąga toksyny z powierzchni skóry, ale także z jej głębszych warstw, co daje  bardzo dobry efekt oczyszczenia. Węgiel aktywny poradzi sobie z zapchanymi porami, wypryskami i  martwym naskórkiem. Kiedyś był częstym składnikiem moich domowych maseczek. Ostatnio skusiłam się na maseczkę z Bielendy właśnie z dodatkiem tego niedocenionego cudu natury.  Maseczka CARBO DETOX  ma za zadanie oczyścić , odświeżyć i nawilżyć naszą skórę. Przeznaczona jest do cery suchej i wrażliwej. Prócz aktywnego węgla w składzie znajdują się także algi, które mają właściwości oczyszczające dodatkowo też pobudzają mikrokrążenie, stymulują syntezę kolagenu i elastyny, wpływają na odnowę komórek skóry, poprawiają koloryt cery oraz redukują zaczerwienienia. Co obiecuje producent ? 
Na drugim miejscu w składzie znajduje się Kaolin czyli glinka biała, która bardzo dobrze ściąga pory, na 4 miejscu jest węgiel czarny, natomiast ekstrakt z chlorelli na 6 (na 18 miejsc). Uważam, że usytuowanie tych składników już  bardzo dobrze świadczy o tej masce. Przez  węgiel w składzie   brudzi ona wszystko dookoła , jest to i wielki minus, a zarazem  plus, bo przynajmniej wiemy, że naprawdę znajduje się on w składzie. Na szczęście nie jest ciężko zmyć tą dziką czerń ;)  Przy dodawaniu węgla do domowych maseczek długo zmywałam tą ciemną  powłokę z twarzy, tutaj schodzi ona od razu. Maska bardzo ładnie pachnie i łatwo się rozprowadza. Nie spotkałam się jeszcze z produktem, który by tak dobrze  poradził sobie z usunięciem wągrów. Mam wrażenie, że maska lekko rozjaśniła też moją cerę , przez co mniej widoczne są zaczerwienienia. Skóra po niej jest dogłębnie oczyszczona, napięta i promienna. Ten produkt spisał się u mnie na piątkę !! Szkoda, że nie można go zakupić w pełnowymiarowy opakowaniu, ta 8g saszetka  wystarczyła mi zaledwie na 2 razy, kosztuje około 3 zł. 


Skład : 

Plusy produktu : 

- Naturalny skład  
-  Maseczka bardzo dokładnie oczyszcza skórę i likwiduje wągry 
- Rozjaśnienia cerę 
- Szybko zasycha i nie spływa z twarzy 
- łatwo się ją zmywa Minusy : 

- bardzo brudzi 
- nie jest dostępna w większym opakowaniu Tak wyglądam ja w tej masce. Uwierzcie w realu jest ona jeszcze czarniejsza. Maska zasycha już po kilku minutach, dlatego gdzieniegdzie jest ona u mnie koloru grafitowego. Jak zwykle nie posłuchałam zaleceń producenta i dla lepszego efektu trzymałam  ją na twarzy około 20 min ;)  


a Wy miałyście styczność z tymi maskami ? Jakie są Wasze opinie ? : ) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz