24 sty 2017

3 sposoby na pielęgnację ust zimą

Cześć >!< Popękane  i  suche usta to zmora nie tylko kobiet, ale także i  mężczyzn.  Problemem jest nie tylko  nieestetyczny wygląd,  ale  rany na popękanych ustach, którą potrafią być naprawdę bardzo bolące, może to także prowadzić do poważniejszych dolegliwości. Szczególnie w okresie zimowym jesteśmy narażeni na pękające usta. Jak temu zapobiec ? Co stosować ? jak temu zaradzić  ? Dziś przedstawię Wam moje 3 sposoby, które pomagają mi w pielęgnacji ust zimą :)  
Peeling szczoteczką do zębów. 

Masaż szczoteczką bardzo dobrze poradzi sobie z wygładzeniem ust. Jednak nie dla każdego ten sposób będzie dobry, peelingowanie popękanej i bolącej skóry, nie jest dobrym pomysłem, możemy dodatkowo pogłębić nasze rany i pogorszyć całą sprawę. W takim wypadku należy poczekać aż ranki się zagoją i wtedy usunąć suche skórki. 

Smarowanie ust miodem 

Mód znany ze swoich właściwości regenerujących, będzie pomocny przy gojeniu się popękanych warg. Nawilży i wygładzi spierzchnięte usta.  Wystarczy nanieść na nie  około łyżeczkę miodu i  już po kilku takich kuracjach widać znaczną różnicę, po za tym jest to jeden z najsmaczniejszych sposobów pielęgnacji ust : ) 

Pomadki ochronne

Na rynku jest wiele pomadek ochronnych, jedne działają lepiej, drugie gorzej. Moim tegorocznym odkryciem jest Carmex. W połowie grudnia moje usta były w opłakanym stanie, potrzebowałam naprawdę dobrej pomadki ochronnej. Pani w drogerii poleciła mi właśnie tą, kupiłam i stał się moim ulubieńcem.  Po regularnym stosowaniu usta są nawilżone i gładkie. Już zaopatrzyłam się w kolejne opakowanie tego cudeńka  : ) 

co obiecuje producent ? 

Skład :

A jakie są Wasze sprawdzone sposoby w dbaniu o usta zimą ? :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz