9 lut 2017

Jak przetrwać walentynki - kilka porad dla singliCześć >!< 

Za pięć dni walentynki ! Tego Święta jak co roku, nie mogą doczekać się szczęśliwie zakochane pary, a co z singlami, którzy będą obchodzić je w pojedynkę ? Czy ten dzień musi być  dla nich nie lada wyzwaniem ? Dziś przygotowałam kilka wskazówek jak przetrwać tego  dnia, samotnikom  : ) Mam takie szczęście, że praktycznie  zawsze walentynki obchodzę sama. Kiedyś mnie to  smuciło, dziś coraz bardziej zaczynam  do tego 14 lutego przywykać i mimo wszystko lubię to święto. Dziś Przedstawię Wam moje  sposoby przetrwania walentynek,  a także  plusy bycia samemu : ) 1. Pozytywne myślenie to podstawa ! 

 Przede wszystkim tego dnia trzeba uzbroić się w  pozytywne nastawienie,  wiem że ciężko jest patrzeć na zakochane szczęśliwe pary kiedy np. tydzień przed walentynkami zerwał z Tobą chłopak, zawiodłaś się na swojej ex połówce czy po prostu nie trafiłaś na nikogo odpowiedniego. Tego dnia wszystkie miłosne wspomnienia dają się we znaki ( niestety ), ale popatrz na to z innej perspektywy,  jesteś singielkom,  jesteś wolna, nikt Cię nie zrani. Bądź co bądź to ma swoje plusy. Kiedy zaakceptujesz ,,wolność’’ i zaczniesz czerpać z niej same pozytywy,  nic nie zdoła tego zmącić  : ) 

2.  Szukanie dobrych stron 

 wydaje Ci się, że życie w pojedynkę  to jedynie same przykrości. Zaskoczę Cię ! jesteś wolna, niezależna. Po za tym chyba nie chciałabyś być z byle kima dla samego związku ? Czasami lepiej poczekać na kogoś wyjątkowego, niż marnować czas na pakowanie się w relacje bez przyszłości. Niektórzy moi znajomi  narzekają na swoich chłopaków czy dziewczyny,  chcą zerwać, ale  powstrzymuje ich przed tym świadomość bycia samemu. Myślę, że życie w pojedynkę  to tylko kwestia naszego podejścia. Może być tragicznie, ale  może też  być cudownie i to zależy od nas jak  będziemy to przyjmować : ) Kiedyś ktoś powiedział mi bardzo mądre słowa ,, trzeba nauczyć się być dobrym singlem, żeby później być dobrym partnerem’’


3. Zrób coś dla siebie 

Bycie singlem wiąże  się po części  z dużą swobodą, mamy więcej czasu dla siebie. Również w walentynki, zrób coś co sprawi Ci radość, Potraktuj ten dzień jak idealną okazję do wsłuchania się w siebie, w swoje potrzeby. Nie zadręczaj się dołowaniem i  użalaniem się nad sobą, to niczego nie zmieni, a tylko popsujesz sobie tym humor. Nie warto. 


4. Romansidła, kawiarnie i kina odpadają 

 Raczej kiepskim pomysłem będzie oglądanie ckliwych romansideł  i komedii romantycznych. Kino też sobie daruj. Po za filmowymi miłościami, będziesz miała jeszcze te na żywo. Jeśli chcesz obejrzeć film, to tego dnia wybierz najlepiej  bez wątku romantycznego. Komedia  czy ,,ulubiony’’ będzie strzałem w dziesiątkę. Unikaj tego dnia kawiarni, szczególnie późną porą, zaoszczędzisz sobie goryczy ;) 5. Zrób sobie prezent ! 

A co ? Tobie też się należy ! Kup chociażby  jakiś drobiazg, zapakuj, potem rozpakuj przy świecach i pysznej kolacji. Chodź nie będzie to niespodzianka, sprawi Ci radość  : ) 

6. Szepnij miłe słówko znajomym i najbliższym  

Może walentynki to i święto zakochanych, dla mnie to dzień miłości. Czas w którym nie tylko partnerowi czy partnerce powinniśmy okazać  uczucia, ale także rodzinie i znajomym. Kupmy im jakąś drobnostkę, powiedzmy że ich kochamy. Ich radość  z pewnością nam się udzieli.7. Spędź ten czas ze znajomymi 

Wygłupy ze przyjaciółmi, przy butelce dobrego wina  będą niezapomniane. Jest jedno ale, z przyjaciółmi singlami. Nie idźcie z przyjaciółką na jej walentynkową randkę. Chociażby nawet ona to proponowała, to będzie naprawdę głupi pomysł. 

 


 to tyle moich sprawdzonych sposobów na przeżycie tego dnia.  Życzę Wam wszystkim  i singlom i szczęśliwym parą wspaniałych walentynek ;)  Wiecie ? Was też kocham ! Za to że mnie czytacie, komentujecie, że jesteście !  Buziaki :* 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz