2 mar 2017

metamorfoza szablonu + przydatne linki

Cześć >!< 

Jak Wam się podoba mój nowy szablon ? : ) Zmiany planowałam już od dawna, jednak zawsze albo brakowało czasu albo nie wiedziałam do końca jak się do tego zabrać. Miałam zlecić wykonanie szablonu jakieś osobie która się tym zajmuje, a potem doszłam do wniosku, że przecież sama mogę spróbować go zrobić. Kody HTML to dla mnie czarna magia i tworzenie strony od podstaw, byłoby dla mnie niestety raczej niewykonalne.  Mój szablon jest darmowy i pobrałam go ze strony (http://grafiterka.pl/darmowy-szablon-na-bloga-blogger-blogspot/ )  nagłówek zaprojektowałam i wykonałam sama, strzałkę czytaj dalej też.  Internet, aż roi się  od darmowych szablonów, dzięki nim w krótkim czasie i bez znajomości kodów ,możemy stworzyć stronę o której marzyliśmy. 


Lubiłam swój stary szablonik, ale z upływem czasu coraz więcej widziałam ile rzeczy chciałabym w nim zmienić. Myślałam, że wykonanie ładnego, estetycznej strony zajmie mi wieki, ale jednak nie jest to takie trudne, 


Zmiana nie dotyczy jedynie wyglądu. Jak widzicie powstały nowe zakładki : ,,podróże’’ i  ,,Inne’’ zamiast tej z książkami. Będę w niej pisać o swoich przemyśleniach, życiu, wpisy pokroju tego walentynkowego. Zauważyłam, że bardzo chętnie je czytacie, a i mi pisanie ich sprawia ogromną przyjemność. znajdziecie tam też książki, które w wolnym czasie uda mi się przeczytać : ) Od teraz możecie także śledzić mnie na fp i na instagramie : ) 

Jeszcze mam w planie kilka zmian, na blogu, co do szablonu i nad wszystkim nadal pracuje  : )  Jakby coś wyświetlało się nie tak jak trzeba, to bardzo Was proszę poinformujcie mnie o tym. 

Poniżej wrzucam Wam linki do stron z 
których korzystałam ,Może i Wam się przydadzą : ) 

Ruchome ikony socjal mediów: http://tosskaofficial.blogspot.com/2015/12/jak-dodac-ikonki-spoecznosciowe-na.html  ( po wgraniu niestety na siebie nachodziły, http://zapytaj.onet.pl/Category/007,009/2,25718186,Czemu_obrazki_nachodza_na_siebie_Tumblr_Pomocy.html po wpisaniu tego kodu, przed każdą ikonką, problem został zażegnany ) http://obrazki.elektroda.pl/index.php ( na tej stronie pobierałam kod z tych ikonek społecznościowych ) 


Przycisk czytaj dalej : http://fresja.blogspot.com/2015/11/jak-zamienic-napis-czytaj-dalej-na.html# ( ja korzystałam  z tej strony, potem też z innych, ale niestety nadal mam problem z tym znakiem ) 

Pasek menu : 
Blogiem w którym wszystko jest bardzo przejrzyście i zrozumiale opisane jest blog :  http://www.zyj-kochaj-tworz.pl/2015/02/jak-zrobic-rozwijane-menu-na-bloga-bez-znajomosci-html.html to skarbnica przydatnej wiedzy, idąc za radami autorki w prosty i szybki  sposób zrobiłam górny pasek menu, co wydawało mi się na początku najtrudniejsze. We wpisie znajduje się też bardzo pomocny link do strony http://profilki.pl gdzie wykonałam ten cały pasek.  Można tam też znaleźć kilka całkiem ciekawych funkcji.


Problemy z kodami :
Lekarstwem na problemy w kodach była dla mnie strona : http://www.kurshtml.edu.pl/html/zielony.html
Nie znam się na kodowaniu, kilka razy usunęłam z kodu za dużo i trzeba było potem brakującą część dodać,  z pomocą tej str nie spartaczyłam całej roboty : ) 1 komentarz: