16 paź 2017

Doniczka z pomponamiWitajcie >!< 

Nigdy nie miałam w pokoju kwiatów. Jestem zapominalska i nie wytrzymały by one u mnie długo.  Jednak  parapet po remoncie wyglądał nieco pusto (wcześniej był miejscem na książki). Kupiłam 2 kaktusy. Nie są wymagające i wyglądają przeuroczo… ale nie o kwiatach dziś będzie. Ostatnio staram się wykorzystać swoje zapasy, które kupiłam na diy. W szafce zalegały mi między innymi: dwa opakowania spinaczy i taśma z pomponikami. Zobaczcie co z nimi zrobiłam :) 


Potrzebne będą : 
x) pistolet z klejem na gorąco 
x) spinacze ( na jedną mniejszą doniczkę poszło mi 12 sztuk ) 
x) farba w sprayu biała 
x) taśma z pomponikami 
x) doniczki 
x) gumki. Mogą być recepturki 


Sposób wykonania :
1. Rozdzielamy spinacze 2. Malujemy spinacze i doniczki białą farbą 

3. Po wyschnięciu zakładamy na doniczkę gumkę i wkładamy pod nią spinacze.  Układamy je w odpowiedniej odległości.

4. Na końcu przyklejamy do spinaczy taśmę z pomponikami. Tak żeby zakryła gumkę. I Gotowe !! 

Doniczki wyszły piękne. Bardzo pasują do wystroju mojego pokoju. Ich zrobienie zajęło mi godzinę. Z wyschnięciem farby było już gorzej, bo czekałam aż 8 h, ale zawsze możecie farbę w sprayu zastąpić markerami. Zamiast pomponików można też wykorzystać kolorowe sznurówki czy koronkową tasiemkę : ) Lampion zrobiłam z kieliszka do wina.  A Wam jak się podobają ? 

3 komentarze:

  1. Bardzo ładny dodatek na okno w domu:) Również duże znaczenie mają tu rolety, czy też zasłony, w zależności od tego na co się zdecydujecie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow bardzo fajnie wygląda. U siebie też taką doniczkę chętnie widziałabym na parapecie. Wiadomo jednak od mebli trzeba zaczać.

    OdpowiedzUsuń
  3. 36 yr old Accountant I Inez Newhouse, hailing from Bow Island enjoys watching movies like Destiny in Space and Slacklining. Took a trip to Madriu-Perafita-Claror Valley and drives a Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione. Wypisz swoj adres url

    OdpowiedzUsuń