13 paź 2017

OxfordWitajcie >!< 

 Tak dużo się mówi o urokach Londynu, a Oxford to według mnie niedoceniane miasto. Każdy pewnie słyszał o najbardziej prestiżowym Uniwersytecie w Oxfordzie, ale to miasto to nie tylko, uczelnie. Ale i piękne ulice, zdobione budynki i magiczny klimat.Byłam w Anglii dwa tygodnie, u chłopaka. Bardzo szybko zleciało. mieliśmy jeden weekend cały wolny. Był dylemat czy zwiedzić Londyn, czy pojechać do Oxfordu. W końcu wybraliśmy Oxford. Bo o Londynie tak dużo się słyszało. Prawie każdy w Londynie był i chociaż to piękne miasto, jest już dość przereklamowane. Za to o takim z pozoru, niepozornym Oxfordzie mało się mówi, a szkoda. Pojechaliśmy rano (około 10) w niedziele. Cudem zdążyliśmy na autobus, ale się udało. No i pogoda dopisała, a w Anglii to naprawdę rzadkość. Jechaliśmy z Aylesbury do Oxfordu jakieś 1,5 h. piętrowym autobusem. Dla większości Anglików, nie jest to jakieś niesamowite. Ja, która takim nigdy nie jechałam, cieszyłam się jak dziecko :D  Wysiedliśmy w centrum miasta. Także praktycznie wszędzie było blisko. Dodatkowo na każdej ulicy są tablice z informacją, gdzie aktualnie się znajdujesz i jak dojść do innych centralnych miejsc. To świetna sprawa ! Zwłaszcza dla turystów.

Niestety na miejscu dowiedzieliśmy się, że większość muzeów w weekendy otwierają dopiero po godzinie 14, a my chcieliśmy wrócić najpóźniej o 17 do domu, więc do 14 podziwialiśmy budynki. Byliśmy w  Oxford Castle, jest to najstarsza budowla w Oxfordzie. Dziś wewnątrz zamku znajdują się : hotel, sklepy z pamiątkami i restauracje. Grzechem byłoby przeoczyć  słynną Wielką Sale Christ Chuch  na Uniwersytecie w Oxfordzie, to miejsce było jednym z pierwszych planów zdjęciowych stworzonych na potrzeby filmu ,,Harry Potter ‘’ : ) Akurat trafiliśmy, że nie było w niej żadnych turystów.  Spacerowaliśmy także po pięknym ogrodzie Uniwersytetu Oksfordzkiego.  Z wierzy Carfax Tower mogliśmy podziwiać główne ulice miasta z lotu ptaka. 


a o 14 poszliśmy do Muzeum Historii i Nauki . Zobaczyć między innymi tablice Einsteina. Po wejściu do pierwszej  Sali sądziliśmy, że nie będzie dużo zwiedzania. Kolejne były zamknięte. Jednak chwile potem je otworzyli. Na zwiedzaniu zeszło nam około 2h. :) 

 

Jeśli macie dylemat, taki jaki my mieliśmy - co wybrać. Londyn czy inne miasto to gorąco Wam polecam zwiedzić Oxford. Jestem pewna, że nie pożałujecie ! Radzę Wam też, wybrać się tam w tygodniu, a na zwiedzanie poświęcić cały dzień. Dużo tego jest : ) 

1 komentarz:

  1. 23 yrs old Assistant Media Planner Florence Jesteco, hailing from Schomberg enjoys watching movies like "Whisperers, The" and Horseback riding. Took a trip to Sceilg Mhichíl and drives a Ferrari 250 GT Series 1. Wiecej informacji

    OdpowiedzUsuń