1 sty 2018

5 zasad jak spełnić noworoczne postanowieniaWitajcie >!<

Co roku, większość z Nas pisze na kartkach noworoczne plany. Zazwyczaj już po kilku tygodniach  idą one w niepamięć. A my kończymy rok, bez spełnionych marzeń i obranych celów. Nie musi tak być : ) Dziś zdradzę Wam kilka moich sposobów na ich spełnienie.1.  Mów głośno o swoich celach.
mów o swoich celach. Każdy człowiek, zdradzając swoje plany czuję się zobowiązany je spełnić. Żeby nie zawieść  siebie i innych.

2 . Sprecyzuj plany.
Dokładnie je rozpisz na kartce i powieś w widocznym miejscu. Muszą  jasno określać co musisz w danym roku zrobić. Im bardziej sprecyzujesz swoje plany tym łatwiej będzie Ci je spełnić.
 

3 . Zaplanuj realne marzenia.
realnym marzeniem będzie kupno nowego laptopa, kiedy twoje miesięczne zarobki nie przekraczają średniej krajowej, ale kupno willi z basenem jest raczej marzeniem w skali roku nie do zrealizowania. Planuj z głową. Zaczynaj zawsze od tych najłatwiejszych celów. Spełniając je nabierzesz energii i zapału do realizacji pozostałych.


4 . Daj sobie cały rok.
Zwykle na początku roku mamy mnóstwo energii. Potem nasz zapał słabnie, a my odpuszczamy. Najlepiej na każdy cel przeznaczyć miesiąc, a kiedy są to czynności cykliczne, to wyznaczmy sobie dni czy godziny w których będziemy je spełniać : )
 

5 . Masz TYLKO rok, nie AŻ rok.
To bardo ważna zasada! Zwykle na początku mamy zapał w realizacji planów. Potem on słabnie, a już po dwóch miesiąc albo o nich zapominamy, albo odkładamy w czasie ich realizację. Najpierw w dniach, potem w miesiącach, a na końcu w latach. Z założeniem, że ,,mam jeszcze rok na spełnienie celów. Zdążę‘’ nie osiągniesz dużo. Jak się obudzisz w grudniu to te łatwiejsze cele być może spełnisz. Resztę znowu odłożysz na kolejny rok.


To 5 zasad, które u mnie się spełniają. Dzięki nim dałam radę spełnić cele w 2017 roku, mam nadzieję, że w tym roku też mi się uda : )

Na koniec życzę Wam kochani, spełnienia tegorocznych postanowień, wytrwałości w ich realizacji i  aby ten rok był pełen radości i miłości i spełnionych marzeń. Wszystkiego Najlepszego w 2018 <3 :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz