9 kwi 2018

Jak zrobić peeling do ustCześć kochani >!< 

kojarzycie słynne peelingi do ust firmy evree ? Miałam ten peeling :) pisałam Wam o nim Tutaj.  To on był dla mnie inspiracją do zrobienia własnego, domowego  scrubu do ust na bazie cukru i olejku rycynowego a do tego smakuje i pachnie cytrynami ! Długo myślałam co dodać do peelingu, żeby  pachniał i był dobry w smaku.  Na początku myślałam nad dodaniem naturalnych olejków zapachowych, ale ich też jeść nie można. Pomysł pojawił się podczas wielkanocnych wypieków. Aromat do ciast ! To tajny składnik mojego domowego peelingu, który nie tylko pięknie pachnie, ale także i smakuję. Potrzebujemy : 
🔼aromat do ciasta 
🔼10 ml olejku rycynowego 
🔼łyżka drobnego białego lub brązowego cukru
🔼opcjonalnie możecie dodać do peelingu olejek kokosowy 
🔼pojemnik do wymieszania składników 
🔼coś do mieszania 


Sposób wykonania:

⓵ Mieszamy olejek rycynowy z cukrem. Cukru ma być więcej (w proporcji 3 do 1).⓶ (opcjonalnie) dodajemy olejek kokosowy. ⓷ Na końcu wlewamy aromat. Ja dodawałam go na oko, tak żeby zapach był wyczuwalny. 
Ze wszystkich składników w naszym peelingu ma być najwięcej cukru. Jeśli konsystencja jest płynna to go nie żałujcie ;)Zrobiony peeling jest bardzo podobny do tego od evree ;) Częstujcie się przepisem :) 

Planuje rozpocząć miesięczną serie Diy kosmetyków, które możecie zrobić w łatwy sposób i tanim kosztem,  same w domu. Co o tym myślicie ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz