16 kwi 2018

Jak zrobić perfumy w kremieWitajcie >!< 

dziś  spełniłam swoje marzenie kosmetyczne marzenie i zrobiłam  truskawkową  perfumę w kremie. Jeszcze w gimnazjum dostałam wodę toaletową o słodkim zapachu malinowo- truskawkowym  i  ten zapach chodził za mną aż do teraz ;) O perfumach w kremie dowiedziałam się niedawno. Tak mi się spodobał ten pomysł, że postanowiłam sama spróbować takie pachnidło zrobić. Wykonanie jest banalnie proste. A i koszt jej zrobienia to groszowe sprawy. Możecie łączyć różne zapachy, próbować, kombinować :) Na pewno wielkim atutem takiej perfumy jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, nie jest ciężka i się nie rozleje w torebce, a Wazelina na dłużej  utrzymuje zapach olejku eterycznego. Ja dodatkowo ozdobiłam pudełeczko na moja perfumę : ) 


Perfuma 
💚 wazelina kosmetyczna, bezzapachowa 
💛olejki eteryczne 
💚 patyczek do mieszania Sposób wykonania

Do wazeliny dodajemy olejek eteryczny. Jego ilość jest zależna od intensywności zapachu. Ja wlałam 15 kropel. 
I koniecznie taką perfumę musicie przełożyć do zamykanego pudełka, bo inaczej wywietrzeje.


Ozdobne pudełeczko 
💚 Farba w sprayu 
💚Pudełko plastikowe ( ja wykorzystałam to po wazelinie)  
💚samoprzylepne koraliki 
💛 makaron w kształcie literek 
Sposób wykonania : 
Malujemy pudełko i makaronowe literki farbą w sprayu Kiedy farba wyschnie przyklejamy makaron i koraliki i gotowe ! Możecie także zmieszać z wazeliną  swoją ulubioną perfumę.       Jak Wam się podoba pomysł ? Używałyście już kiedyś perfum w kremie? 

1 komentarz:

  1. Nigdy nie używałam, ale teraz aż spróbuję, rzeczywiście banalnie proste w wykonaniu, a pudełeczko jest mega cudowne *.* /Iza

    OdpowiedzUsuń