30 kwi 2018

Świeca do masażu


Witajcie >!< 

Za masażami placów  nie przepadam, ale olejek kokosowy regularnie wcieram w skórę i we włosy. Wcześniej rozgrzewam go w dłoniach. Jak tylko dowiedziałam się o istnieniu świecy do masażu zapragnęłam ją mieć. Tyle tylko, że nie do masażu a do pielęgnacji włosów : ) Dziś w ramach ostatniego  miesięcznego urodowego DIY zrobiłam sobie własnie taką świeczkę : ) Dzięki wyższej temperaturze rozchylają się łuski włosa i  więcej odżywczych składników przedostaje się w głąb włosa, ale nie może być to zbyt duża temperatura bo oleje stracą wszystkie właściwości odżywcze. olej ze świeczki  nie jest on aż tak gorący. Za to świetnie się rozsmarowuje i wsiąka zarówno w skórę jak i we włosy. Tyle dobroci, a zrobienie własnej cudownej świeczki jest bardzo proste. Potrzebne będą : 
♥️ słoik 
♥️ knot 
♥️ patyczek 
♥️ pojemnik w którym będziemy mieszać składniki 
♥️ masełko shea. Mi poszło 75g 
♥️ olej kokosowy. Również 75g 
♥️ opcjonalnie możecie dodać  naturalny olejek zapachowy. Ja tym spożywczym aromatom jakoś bardziej ufam. 

Możecie ozdobić swój słoik. Ja swój  upiększyłam kółkami odbitymi patyczkami do uszu. Na górze zawiązałam wstążkę.
① Do patyczka przywiązujemy knot i wkładamy do słoika.②Do masełka seha dodajemy olej kokosowy. Rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Kidy oba oleje przybierają postać cieczy wlewamy je do słoiczka 


③Możemy dodać naturalny olejek zapachowy lub jak ja spożywczy aromat.


④ U mnie przez dłuższy czas oleje nie chciały zastygnąć.  Dopiero po włożeniu słoika do lodówki się udało. Na koniec odcinamy knot z patyczkiem i gotowe !


Chcąc podgrzać olej, zapalamy świecę i czekamy chwile (oleje topią się dość szybko), następnie gasimy płomień i wylewamy roztopioną ciecz na  rękę i wsmarowujemy w ciało lub we włosy.Taka świeczka nie tylko pięknie wygląda i umila wieczory, ale także jest świetnym kosmetykiem do pielęgnacji. Ja jestem nią  zauroczona, a Wy co myślicie o takim urodowym gadżecie ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz