7 maj 2018

japonki transformerki


Cześć kochani >!<
Nie miałam pojęcia jak nazwać takie japonki :D Ale są niesamowite ! Pierwszy raz zobaczyłam je na instagramie.  Cała fajda polega na ich wiązaniu. To  jak kilka par japonek w jednej parze !  Wczoraj stworzyłam w końcu takie ,,transformerki’’. Są banalnie proste w zrobieniu.
Potrzebne będą :
👉 Dwie sznurówki  
👉Japonki 
👉Cienka Gumka 
👉Nożyczki 
👉Klej na gorąco 


Sposób wykonania : 
 ① przy podeszwie, odcinamy plastikowe paski japonek. 
② Przez otwory w podeszwach przewlekamy gumki. Jeśli gumka jest zbyt szeroka, zamocujcie ją najpierw na wsuwce. Wyciągamy około 1 cm. gumki.③ Zawiązujemy gumkę przy podeszwach, tworząc supełki. Ja zawiązałam ją na trzy razy.④ Odcinamy resztę gumki i zabezpieczamy nasze  supełki  gorącym klejem. 


⑤ Gdy klej wyschnie odwracamy nasze japonki i przewlekamy sznurówki, przez gumki.
 Wiązanie  

Teraz czas na najciekawsza część ! Wiązanie. Ja podzielę się z wami czteroma sposobami  na wiązanie transformerek. 


💗 Sposób pierwszy 

Przewlekamy sznurówki przez wszystkie gumeczki . Krzyżujemy z tyłu i z przodu. Dajemy pod spód dwóch równoległych sznurówek. Związujemy dwa końce sznurówki z tyłu na kokardkę i gotowe.
💗 Sposób drugi 

Przewlekamy sznurówkę tylko przez przednią gumeczkę. Zawiązujemy 6 supełków. Przewlekamy dwa końce sznurówki przez dwie gumki. Krzyżujemy z tyłu i zawiązujemy na kokardkę z przodu. 


  


💗 Sposób trzeci 

Przewlekamy sznurówki przez wszystkie gumeczki . Krzyżujemy z tyłu i z przodu. Dajemy pod spód dwóch równoległych sznurówek i oplatamy je, zostawiając około 3 cm sznurówki. Wkładamy na krzyż końce sznurówki do przedniej gumeczki i zawiązujemy w kokardkę. 

💗 Sposób trzeci 

Przeplatamy sznurówkę przez pierwszą gumeczkę i zawiązujemy supełek mniej więcej na wysokości 4 cm.  Końce sznurka przeplatamy przez pozostałe dwie gumeczki i krzyżujemy z tyłu i z przodu, zaraz nad supełkiem.  Oplatamy sznurówkę, kierując się z stronę supełka wyciągamy końce od spodu i przeplatamy je. Oplatamy sznurówki. Końce sznurówek mocujemy pod spodem w splotach i gotowe. Co myślicie o takich butach ? Jaki sposób wiązania najbardziej Wam się spodobał ? :) 

1 komentarz:

  1. 55 yr old Sales Associate Rycca Newhouse, hailing from Maple enjoys watching movies like "Craigslist Killer, The " and Book restoration. Took a trip to City of Potosí and drives a Crossfire Roadster. sprawdz tutaj

    OdpowiedzUsuń