23 maj 2018

Poduszka z nadrukiemWitajcie kochani >!< 

Dzień matki już w tą sobotę. Bardzo chciałam mojej mamie zrobić coś sama. Myślę, że z takiej poduszkowej laurki nie jedna mama się ucieszy, a i zrobienie jej jest bardzo proste : ) Nie wierzyłam, że się uda i że odbicie dowolnego, wydrukowanego wzoru jest takie proste! Planuje zrobić też takie poduszki ze wzorami dla siebie. Jednak odbijając wzór trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach

→Wzór musi być wydrukowany na druka👉rce laserowej 
→Jeśli we wzorze znajduje się napis musi być napis jak odbicie lustrzane

→Nie dawajcie dużo olejku lawendowego. Intensywność wzoru nie  zależy od tego ile olejku dacie, ale jak mocno i intensywnie będziecie wzór odbijać.

→Wyprasujcie waszą poszewkę przed nałożeniem wzoru
Pamiętajcie odbity wzór wyjdzie jaśniejszy niż na kartce, więc wybierajcie wzory o ciemnych barwach

→Możecie wzór odbijać na poszewkach dowolnego koloru

Najważniejsze rzeczy omówione. Zaczynamy !Potrzebne będą : 
👉Poszewka
👉Olejek lawendowy 
👉Wydrukowany wzór 
👉Coś do ubijania. U mnie są to nożyczki
👉Deseczka 
👉Kilka wacików kosmetycznych 
👉Taśma klejąca


Sposób zrobienia : 
①Wkładamy do poszewki deseczkę. I układamy tak żeby była na środku ②Wzorem do poszewki przyklejamy z trzech stron wydrukowaną kartkę. Na pewno będziecie chcieli sprawdzić efekty waszej pracy przed odklejeniem kartki. ③Dajemy około 2 krople olejku lawendowego i przecieramy kartkę w miejscu wzoru. ④Mocno ubijamy przetarty olejkiem wzór. Z kolejnymi fragmentami druku robimy to samo. Sprawdzajcie co jakiś czas przez niezaklejoną część, jak wam się odbija wzór. Kiedy będzie słabo widoczny, mocniej go ubijcie. ④Po skończeniu, odklejamy naszą kartkę i gotowe : ) 

 Prezent na dzień mamy gotowy : ) Dla taty też zrobię taką poduszkę. Będzie komplet ! A Wy macie już prezent dla mamy ? Jeśli tak, to jaki ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz