24 wrz 2018

Gliniana miseczka na biżuterięWitajcie >!<

Gliniane, ręcznie robione talerzyki na biżuterię zachwycały mnie już od dawna, ale miałam niemałe obawy czy glina odejdzie bez problemu od szklanej miseczki,  czy się nie przyklei i cała robota nie pójdzie na marne.  W końcu zaryzykowałam i …


 Wyszło ! Ponoć największy problem jest z odklejeniem wyschniętego już talerzyka. Moja glina wysycha w ciągu 24 godzin,  więc odkleiłam mój talerzyk  po 5 godzinach  i  wysychał już bez szklanej miseczki. Nie miałam najmniejszego problemu z odklejeniem go.  

Potrzebne rzeczy :
👉 glina modelarska ( Ja mam białą glinę firmy DAS)
👉 papier ścierny
👉 nóż
👉 miseczka szklana
👉 farby akrylowe
👉 deseczka
👉 wałek Sposób wykonania : 
 Oddzielamy kawałek gliny od reszty i rozwałkowujemy ją. Ja rozwałkowałam ją na 4 mm grubości.
Kładziemy szklaną miseczkę (do góry dnem) i wycinamy 

 


③ Wkładamy do szklanej miseczki wycięty okrąg i czekamy aż glina wyschnie. Ja po 5 godzinach wyjęłam swój gliniany talerzyk. 

④ Po całkowitym wyschnięciu gliny zabieramy się za malowanie talerzyka. Możecie pomalować go zwykłymi lakierami do paznokci, albo tymi hybrydowymi (talerzyki będą miały wtedy piękny połysk). Ja zdecydowałam się na farbki akrylowe, a powstały wzór zrobiłam zakątkami od farb.
Na razie zrobiłam tylko jeden talerzyk, ale już mam pomysły na kolejne Diy z użyciem gliny modelarskiej  : ) A Wam jak się podoba ? 

7 komentarzy: