18 lis 2019

Planer wielokrotnego użytku, który zrobisz w 5 minut + Tygodniowy rozkład planera do pobrania



Witajcie >!<

Bardzo lubię mieć zaplanowany tydzień i zazwyczaj w weekend zapisuje w notesie jakie sprawy mam załatwić w następnym tygodniu. Jakiś czas temu stwierdziłam, że zrobię sobie ekologiczny planer i nie będę marnować kartek.


 Na ten pomysł wpadłam kiedy zobaczyłam w księgarni książeczkę do nauki pisania dla dzieci, wielokrotnego użytku. Każda kartka była zalaminowana i można było z łatwością zmazać to co się na niej pisało markerem. Fenomen!


Zrobienie takiej tablicy zajmie Wam około  5 minut! Można oczywiście pomalować ramkę, wtedy będziecie musieli dodatkowo poczekać aż farba wyschnie, ale waszej roboty będzie i tak  niewiele 😊


Potrzebne będą:

👉Ramka na zdjęcia (moja ma wymiary 30x40)
👉Farba w sprayu
👉Marker
👉Klej
👉Gąbka
👉Magnesy (jeden z nich musi być płaski)



Sposób wykonania:

⓵ Wyciągnij wszystko z ramki, a samą ramę pomaluj farbą w sprayu i odstaw do wyschnięcia.

 



⓶ Przyklej jeden z magnesów do markera.




⓷ Wytnij krążek w gąbce do mycia naczyń i przyklej go do zatyczki markera.

 


⓸ Pobierz planer dostępny poniżej. Dostosuj jego wielkość i wydrukuj 

 


⓹ Kiedy ramka wyschnie, włóż z powrotem szybę i wydrukowany planer. W miejscy w którym ma znajdować się marker, połóż płaski magnes.




⓹Na koniec załóż zabezpieczenie ramki i gotowe. Marker możemy przyczepić do planera i zawsze mieć go pod ręką, a kiedy potrzebujemy coś na nim zmazać z łatwością możemy zrobić to gąbeczką przyklejoną do markera 😊


 

Jeśli nie chcecie aby Wasz planer był za szybą, zawsze możecie kartkę z rozpiską zalaminować. Będziecie wtedy mieć pewność że wasz planer się nie stłucze, za to marker bez problemu i tak zmażecie.

Jak Wam się podoba taki planer. Prawda, że jest prosty w zrobieniu ? Ja uwielbiam go za to, że już nie marnuje kartek na krótkie zapiski i tygodniowe plany, a mimo to mogę zapanować sobie najważniejsze rzeczy i rozłożyć je n cały tydzień, a potem… wystarczy je zmazać i można ponownie się rozpisywać 😊

Myślę, że to może być też świetny pomysł dla mam. Można zalaminować kartki wielokrotnego użytku ze szlaczkami i literkami dla swoich pociech 👶👶👶

17 komentarzy:

  1. Piękny jest ten planer! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Swietny, malutki i wygodny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. no nie jest zbyt duży a pomieści wszystkie najważniejsze zapiski :)

      Usuń
  3. Świetny pomysł na tablicę! Mi się jednak marzy korkowa :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję :) No taka korkowa tablica to też super sprawa :)

      Usuń
  4. Bardzo elegancki i prosty w wykonaniu planner! Brawo! ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Muszę sobie taki zrobić, genialny jest

    OdpowiedzUsuń
  6. Uroczy planer! Przydałby mi się taki, mam problem z organizacją czasu :D
    Pozdrawiam ciepło ♡

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Zrób go !:) gwarantuje że dasz radę go zrobić :)

      Usuń
  7. Swietny pomysł na organizacje np. plany dnia, listy zakupów czy nawet dziecięcego przybornika i ważnych spraw ☺

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie służy do zapisywania wszystkich zapisków, a jakbym miała swoje dziecko to na pewno bym i jemu taką tablicę zrobiła, tylko szkło bym wtedy zamieniła plastikową przeźroczystą podkładką :D :)

      Usuń
  8. Świetny pomysł, ja na ogół używam zwykłych naklejanych karteczek, ale taki plan może się równie dobrze sprawdzić.

    OdpowiedzUsuń
  9. Mam podobną, ale kupną i często z niej korzystam zwłaszcza, jeśli chodzi o zakupy :P

    OdpowiedzUsuń
  10. 52 year-old Dental Hygienist Inez Breeze, hailing from Leduc enjoys watching movies like "Low Down Dirty Shame, A" and Sand art. Took a trip to Gusuku Sites and Related Properties of the Kingdom of Ryukyu and drives a Alfa Romeo 8C 2900B Pinin Farina Cabriolet. kliknij zasoby

    OdpowiedzUsuń